Akreditovaný kurz

Akreditovaný kurz manikúra je rozsiahly vzdelávací program, ktorý je akreditovaný Ministerstvom školstva Slovenskej republiky (číslo potvrdenia o akreditácii: 3740/2021/108/1).

Akreditovaný kurz manikúra – pozostáva z troch vzdelávacích modulov v rozsahu 284 vyučovacích hodín

 • 1.Modul: Starostlivosť o ruky a prirodzené nechty
 • 2.Modul: Nechtová modelácia UV gélom
 • 3.Modul: Nechtová modelácia akrylom

Učebný plán

Je vyučovaný teoretickou a praktickou formou.

Forma teoretická – naučíte sa základom anatómie, fyziológie, dermatológie, kožných chorôb, dekontaminácií, starostlivosti o prirodzené nechty a pokožky rúk, poznatkom o manikérskych nástrojoch a ich použití, absolvent vie určiť povolené a nepovolené manikérke služby, získate organizačné, ekonomické a právne informácie.

Forma praktická – tu sa naučíte metódy modelácie gélom a akrylom, doplnenie modeláže, géllak, základnú mokrú a suchú manikúru, japonskú manikúru P-shine, parafínový zábal, masáž rúk, starostlivosť o pomôcky, lakovanie nechtov, peeling a masky na ruky. Detailne rozoberieme jednotlivé pracovné postupy, ale i prípady, kedy sa môže a naopak nemôže modeláž prevádzať.

Spôsob ukončenia kurzu – písomná a praktická záverečná skúška.

Akreditovaný kurz nechty

Cena

Cena zahŕňa: učebné skriptá, ľahké občerstvenie (nezahŕňa obedy), osvedčenie s akreditáciou MŠ SR, následné poradenstvo.

Cena kurzu: – Balíček základ 650 €. Balíček plus 800€ (v cene 150 eur základné pomôcky).

Chcem sa prihlásiť na kurz

Po úspešnom absolvovaní záverečnej skúšky a získaní rekvalifikácie manikér môže absolvent požiadať cez Slovenskú živnostenskú komoru o vykonanie Skúšky na overenie odbornej spôsobilosti. Po úspešnom zložení odbornej živnostenskej skúšky si budete môcť otvoriť živnosť, založiť si vlastný salón, alebo pracovať v salóne ako certifikovaný manikér/ka. Inak musí mať absolvent garanta. Skúška na overenie odbornej spôsobilosti nie je súčasťou kurzu. Bližšie informácie Vám radi poskytneme osobne alebo telefonicky.

Všetky kurzy prebiehajú v Nitre. V malých skupinkách 1 až 4 osoby, aby bola zachovaná pozornosť a vysoká miera kvality kurzov.

Výučba prebieha v dňoch pondelok až štvrtok: od 8,00 – cca 14,00 hod., plus individuálne konzultácie a prax.

Umožňujeme pohyblivú formu výučby. Nie je podmienkou kurz ukončiť v termíne, na ktorý sa nastúpi. Umožňujeme vo výučbe pokračovať aj v ďalšom termíne. Na kurz je možné nastúpiť aj do rozbehnutej výučby a zameškané hodiny absolvovať v nasledujúcom termíne.

Každý absolvent akreditovaného kurzu pracuje s Nail Trenažérom, ale taktiež každej absolventke doporučujeme si priniesť aspoň 1 živú modelku na 4- 5 deň kurzu, aby sama videla ako techniku zvláda a ako dlho jej modelácia nechtov vydrží.

Chcem sa prihlásiť na kurz

Nadstavbové kurzy

 1. Základy modelácie gélom
 2. Základy modelácie akrylom
 3. Spevnenie prírodných nechtov géllakom
 4. Babyboomer – vstavaný alebo formou ombré

Podmienky pre účasť

 • Poslaná elektronická prihláška
 • Platbu za kurz je možné uhradiť v hotovosti alebo prevodným príkazom.
 • Záloha za kurz vo výške 100,- € – zaplatená najneskôr 14 dní pred termínom kurzu buď v hotovosti osobne na prevádzke: Štefánikova 18, obchodný dom Jaga, 1.poschodie alebo na číslo účtu: IBAN: SK38 0900 0000 0002 3321 5643.
 • Zvyšná cena kurzovného uhradená najneskôr v deň zahájenia kurzu ráno.
 • V prípade platby prevodom napíšte do poznámky vaše meno a dátum začiatku kurzu.

Nezáväzná prihláška na akreditovaný kurz

  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA a Google zásad ochrany osobných údajov a podmienok používania.